PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-10-04
Fasada Roku 2023: ostatni miesiąc głosowania internautów
Konkurs Fasada Roku 2023 wystartował 1 kwietnia br. Konkurs powoli wchodzi w etap rozstrzygnięć. Głosowanie trwa do 31.10.2023, a projekty ...

BAUMIT Sp. z o.o.
ul. Wyścigowa 56g
53-012 Wrocław

tel. 71 358 25 00
fax 71 358 25 06
info@baumit.pl
www.baumit.pl

» więcej o firmie

Blisko 300 budynków z całej Polski znalazło się na liście uczestników tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku, którego stawką jest nie tylko prestiżowy tytuł czy nagroda w wysokości 10 000 zł, lecz także przepustka do rywalizacji na poziomie kontynentalnym. Zanim jednak dowiemy się, które polskie realizacje powalczą na scenie międzynarodowej, poznamy rozstrzygnięcie plebiscytu, w ramach którego każdy może wcielić się w rolę jurora i ocenić wszystkich kandydatów. Głosy zbierane są do 31 października.

Konkurs Fasada Roku 2023 wystartował 1 kwietnia br., po raz kolejny przypominając nam o ważnej roli elewacji w kształtowaniu estetyki otoczenia, w którym na co dzień funkcjonujemy. Jego „uczestnicy" to budynki z całej Polski, na elewacji których zastosowano kompletną technologię Baumit - system ocieplenia, system tynkowy lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Rywalizacja toczy się w 5 kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek po termomodernizacji, budynek niemieszkalny nowy oraz budynek historyczny po renowacji.

Blisko 300 budynków w grze

Każda kolejna odsłona konkursu gromadzi na starcie imponującą liczbę uczestników. W tym roku trend ten został utrzymany - do tegorocznej edycji zmagań o tytuł Fasady Roku architekci, inwestorzy i wykonawcy zgłosili łącznie 261 budynków z najróżniejszych zakątków Polski - od największych, miejskich aglomeracji poczynając, przez duże i mniejsze miejscowości, na wsiach kończąc.

Już z racji licznej obsady, wybór zwycięzców poszczególnych kategorii nie będzie łatwym zadaniem dla jury - nawet tak profesjonalnego, bo tworzonego przez doświadczonych architektów, ekspertów budownictwa i przedstawicieli uznanych mediów branżowych. Dlatego najpierw w drodze głosowania online kapituła wytypuje obiekty ze średnią notą min. 2.0, by dokonać ich ponownej oceny podczas stacjonarnych obrad zaplanowanych w listopadzie br.

Odpowiedzialność spoczywająca na barkach jurorów będzie ogromna, bo stawką w każdej kategorii jest nie tylko prestiżowy tytuł Fasada Roku 2023 i 10 000 zł, lecz także pewne miejsce w gronie najlepszych europejskich fasad, które w pierwszej połowie 2024 roku będą walczyć o zwycięstwo w ramach kolejnej edycji Baumit Life Challenge.

Poczuj się jak juror - zagłosuj!

Fasada Roku 2023 powoli wchodzi w etap rozstrzygnięć. Pierwsze z nich poznamy już za kilka tygodni. Październik to ostatni miesiąc trwania internetowego plebiscytu, w ramach którego każdy może wejść w rolę jurora i wyrazić swoją opinię o kandydatach. Wystarczy wejść na stronę www.baumit.com/fasadaroku i zagłosować. W każdej kategorii można ocenić dowolną ilość obiektów, przyznając im punkty - od 1 do 5 gwiazdek - w zależności o tego, na ile dana realizacja przypadła nam do gustu. W ten sposób internauci stworzą własny ranking fasad. Głosowanie trwa do 31.10.2023, a projekty z najwyższą notą w swojej kategorii otrzymają specjalny tytuł „Wyróżnienie Internautów".

W każdym momencie głosowania można podejrzeć, które obiekty plasują się na miejscach od 1 do 10. Po oddaniu głosu na dany projekt, można zobaczyć, którą pozycje zajmuje aktualnie w klasyfikacji. To szczególnie ważna informacja dla osób chcących mocniej wesprzeć swoich faworytów lub budynki ze swojej okolicy.

Internauci i eksperci tworzą swoje odrębne, niezależne rankingi fasad. Czy ich wybory będą zbieżne, a może zupełnie odmienne? O tym przekonamy się już wkrótce.

Wspierana idea

Konkurs Fasada Roku już od 2007 roku nagradza budynki, które poprzez swoją architekturę i sposób wykończenia elewacji korzystnie wpływają na otaczający nas krajobraz. Patronat honorowy nad aktualną edycją wydarzenia sprawują: Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP).

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska