PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-24
WIŚNIOWSKI bierze udział w budowie Kryształowego Pałacu na Słowacji
Nowoczesna forma Crystal Palace sąsiaduje z historyczną zabudową Żyliny, co może wydawać się bardzo kontrowersyjnym rozwiązaniem.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Crystal Palace w słowackiej Żylinie to nowoczesne centrum handlowe wkomponowane w zabytkową zabudowę starego miasta. Dzięki najnowszym technologiom stosowanym przez firmę WIŚNIOWSKI,  dołączył on do grona szklanych obiektów, które upodobała sobie współczesna architektura.  

Rozwój technologiczny sprawił, że szkło odgrywa znaczącą rolę w architekturze. Coraz częściej dominuje ono w biurowcach, apartamentowcach i centrach handlowych.  Wykonuje się z niego m.in. elewacje i dachy budynków, świetliki, zadaszenia, balustrady, schody, obudowy windy. 

Zamiłowanie do szkła nie dziwi architekta - Agnieszki Kruszewskiej. Jej zdaniem wnętrza zyskują niepowtarzalny charakter, stają się bardziej eleganckie i estetyczne. - Taki materiał zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrz, nie przytłacza, daje wrażenie większej przestrzeni, zapewniając przez to większy komfort użytkownikom. Przy tym jest dość uniwersalny, dlatego często łączy się go z wieloma materiałami wykończeniowymi - wyjaśnia architekt.

Kryształowa forma

Crystal Palace to pięć poziomów naziemnych i dwa podziemne. Całość obejmuje powierzchnię około 6000 m2 zajętych przez sklepy, kawiarnie, biura, a także apartamenty z tarasami, których widok rozciąga się na starówkę. Dzięki możliwościom jakie daje zastosowanie szkła, twórcy projektu żylińskiego centrum handlowego mogli uzyskać piękną formę bryły obiektu. Jedyną kwestią do rozwiązania było wykonanie konstrukcji aluminiowo-szklanych. Firma WIŚNIOWSKI, która podjęła się realizacji projektu wykorzystała nowoczesne systemy profilowe, dające nieograniczone możliwości konstrukcyjne.


Centrum ma prawie 3500 m2 przeszkleń. Szkło zostało wykorzystane m.in. w całej elewacji i przy dachu, który stanowią tzw. świetliki dachowe. - Na elewacji użyto dwa odcienie szkła refleksyjnego - srebrny i zielony. Zaś przy świetlikach wykorzystano szkło bezbarwne. Wszystkie zespolenia posiadają najlepsze parametry szczelności, izolacji akustycznej i cieplnej. Budowla dzięki temu nie przynosi strat eksploatacyjnych - wyjaśnia Michał Woźniak z firmy Wiśniowski. - Szkło posiada także wysokie parametry wytrzymałościowe, co pozwoliło na uzyskanie bezpiecznej budowli - dodaje.

Konstrukcyjne wyzwanie

Mimo pięciu naziemnych kondygnacji obiekt zachowuje lekkość formy. Aby ją uzyskać, maksymalnie wykorzystano właściwości szkła refleksyjnego.  Każda kondygnacja składa się z przenikających się brył, które odbijając się w kolejnej tworzy ostatecznie harmonijną całość.

Przenikanie się szklanych płaszczyzn wymagało zastosowania specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych. Podobnie było w przypadku zatarcia granicy pomiędzy fasadą, a balustradą. Efekt taki uzyskano poprzez przedłużenie ściany fasady, która w części tarasowej obiektu pełni funkcję balustrady. - Fasada, która pełni również funkcje balustrady pozwoliła nam zachować jednolitość formy, a przez to spełnić oczekiwania projektantów oraz inwestora. Ostatecznie stylizowana forma kryształu, którą oddaje ten obiekt prezentuje się imponująco - komentuje Michał Woźniak z firmy Wiśniowski.

Nowoczesna forma Crystal Palace sąsiaduje z historyczną zabudową Żyliny, co może wydawać się bardzo kontrowersyjnym rozwiązaniem. Jednak w efekcie nowoczesny obiekt centrum harmonijnie wpisuje się w kontekst starego miasta, stanowiąc tu swoistą „perełkę" architektoniczną.Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. W jej ofercie znajduje się również stolarka aluminiowa. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

Firma posiada własną sieć sprzedaży zlokalizowaną na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Dewizą jest hasło „Innowacja i jakość”. Wysoka jakość produktów i usług, jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów i podzespołów.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
W ofercie znajdują się:
  • bramy garażowe i przemysłowe
  • kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
  • panele kratowe
  • drzwi, okna, fasady aluminiowe, stalowe i przeciwpożarowe
Rozwiązania dla wymagających
Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.

Dostosowane do różnych wymagań
Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.

źródło: Wiśniowski